Pont Neked - Új ifjúsági és prevenciós szolgáltatásaink
A Sziti Szociális Egyesület konzorciális partnerével a Szabadművelődés Házával és a Zöld Alma Egészségfejlesztő Alapítvánnyal, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának együttműködő támogatása mellett 78 millió forintot nyert „Pont Neked című két éves programjára, melynek célja az ifjúsági és kábítószer-prevenciós szolgáltatások fejlesztése Székesfehérváron.
 
 
A pályázat nagyon fontos szerepet tölt be Székesfehérvár életében, a TÁMOP 5.2.5 konstrukció keretében megvalósuló program jelentősen bővíti a fiatalokkal való szakszerű foglalkozás erőforrásait nagy múltú városunkban.
 
A program részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be ma délután a program szervezői. A rendezvényen részt vett Dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, Mészáros Attila ifjúsági tanácsnok, Korompai István a Fehérvári Diáktanács elnöke, Párkányi András a Zöld Alma Alapítvány elnöke, Kiss Dorottya a Szabadművelődés Háza igazgatója valamint Domokos Tamás a Sziti Szociális Egyesület elnöke, a program szakmai vezetője.
 
A komplex pályázatunk célja Székesfehérváron és körzetében lévő további 16 kistelepülésen élő, tanuló 12-29 éves korosztály társadalmi integrációját segítő információk biztosítása, kompetenciák fejlesztése, alacsonyküszöbű, nem alacsonyküszöbű, felkereső és virtuális szolgáltatásokon keresztül. A pályázat közvetlen célja kettős. Egyrészt közvetlen cél a fiatalok elérése és sikeres bevonása a programokba, különös tekintettel a kábítószerek és más drogok használata szempontjából veszélyeztetett illetve a munkaerőiaci, szociális és kulturális hátrányokkal küzdő fiatalokra. Másrészt közvetlen cél, hogy az elért fiatalokat általános és tematikus információkkal lásuk el valamint sikeresen bevonjuk a program és más humánszolgáltató intézmények által kínált -elsősorban nemformális módszeren alapuló- fejlesztő és közösségi élményt nyújtó programokba. Közvetlen cél, hogy a fiatalokkal foglalkozó szolgáltató szervezetek, intézmények kompetenciája, együttműködési készsége és módszertani eszköztára bővüljön, ágazatközi együttműködéseik erősödjenek.
 
Hosszú távú cél, hogy a településen élő fiatalok hozott társadalmi hátrányait mérsékeljük és a konstruktív életvezetés kialakításával elősegítsük a város fenntartható gazdasági-társadalmi fejlődést. A projekt főbb számszerű eredményeként kialakítunk a egy komplex ifjúsági információs és drogprevenciós irodát, amelyen keresztül elérünk 2400 fiatalt. 960 veszélyeztetett fiatalt prevenciós alacsonyküszöbű szolgáltatással érünk el, 460 főt nem alacsonyküszöbűvel, és több száz fiatalt vonunk személyiség és kompetencia fejlesztő programokba. Létrejön egy virtuális tanácsadó szolgálat, mely több mint ezer órában lesz elérhető. További eredményként 10 új aktív ifjúsági közösség jön létre, 6 ágazatközi együttműködést alakítunk ki, 4 kortárs-képzést, 4 tematikus tábort, 8 workshopot, 2 konferenciát, 20 filmklubot, versenyeket, fesztiválokat szervezünk, ATL és BTL eszközökkel információs kampányt szervezünk.
 
Kapcsolódó hírek a fehervar.hu-n
 
 
 
nyomtatás